O nas - Dachy z trzciny. Strzechy Janusz Kobryn

Idź do spisu treści

Menu główne:

O nas

Trzcina jest typową rośliną bagienną i nadwodną, ale potrafi rosnąć także na suchym lądzie. Można ją spotkać nie tylko w zbiornikach wodnych i nad ich brzegami, ale także na torfowiskach, na podmokłych łąkach i w różnego rodzaju zaroślach nadrzecznych. Od miejsca pozyskania jej, zależy czy dach będzie leżał 40 czy 70 lat.
Fachowo położony dach z trzciny zachowuje swoją używalność nawet do 70 lat. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre punkty dachu, które są narażone na szczególny wpływ warunków atmosferycznych mogą wymagać wcześniejszej naprawy.
Pod strzechą latem jest przyjemnie chłodno, a zimą ciepło. Pokrycie jest niewrażliwe na mróz, śnieg oraz wiatr. Grubość strzechy 35 cm daje taką samą izolacyjność jak 10 cm wełny mineralnej. Strzecha dodatkowo tłumi hałas, jest szczelna i zabezpiecza przed promieniowaniem atmosferycznym. Istnieje możliwość plastycznego kształtowania dachu.
Konstrukcja dachu musi być wykonana tak jak pod dachówkę.
Ogień jest największym wrogiem strzechy, dlatego też używa się do wiązania drutu chromoniklowego, niepalnego. Pomimo tego powinno się zabezpieczyć dach opryskiem przeciwogniowym.

Wyroby z drewna to moje hobby. Od 8 lat dołączyły do tego pokrycia z trzciny.
W ofercie posiadamy:
- wyroby z drewna (meble ogrodowe, altany, parasole, huśtawki, studnie, karmniki, budy)
- pokrycia dachowe z trzciny
Wszystkie wyroby z drewna po wcześniejszym dopasowaniu są rozbierane, czyszczone, malowane (każdy element z osobna) i ponownie składane.
Cena m2 dachu jest uzależniana od kształtu, ilości obróbek (ilość okien dachowych i kominów) oraz wielkości i grubości.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego